• Pranie dywanów i wykładzin
    Pranie dywanów i wykładzin
  • Sprzątanie i czyszczenie
    Sprzątanie i czyszczenie
  • Mycie okien oraz witryn
    Mycie okien oraz witryn
 Odkurzanie Odkurzanie - to pierwszy etap w technologii czyszczenia "Step by Step". Blisko 80 % zabrudzeń występujących w dywanach, wykładzinach czy tapicerce jest nierozpuszczalna: to sierść, piach oraz okruchy. Jedynym sensownym sposobem usunięcia zabrudzeń nierozpuszczalnych jest odkurzanie na sucho, które powinno stanowić zarówno element codziennej pielęgnacji dywanów i tapicerek, jak i obowiązkowy zabieg poprzedzający czyszczenie i pranie. Błędem jest uznanie, że nie warto odkurzać, ponieważ ?brud i tak zostanie odessany w trakcie prania?
 odplamianie Odplamianie - kolejnym integralnym etapem jest usuniecie wszystkich nietypowych plam i zabrudzeń rozpuszczalnych za pomocą odpowiedniego zestawu odplamiaczy. Nie są nam straszne plamy z kawy, wina, krwi, długopisów czy nawet gumy.
 prespray Rozpuszczenie brudu - czyli wstępne spryskanie skoncentrowanym środkiem chemicznym dywanu, wykładziny, tapicerki za pomocą opryskiwacza. Ten etap decyduje o skuteczności czyszczenia i prania, a jednocześnie jest najbardziej zaniedbywany. Celem użycia środka rozpuszczającego brud jest oddzielenie go od włókna dywanu, tapicerki, a na jego skuteczność mają wpływ cztery czynniki: działania chemiczne oraz mechaniczne, temperatura i czas.
 ekstrakcja Ekstrakcja - to ostatni i zarazem najprzyjemniejszy etapem polegający na spryskaniu detergentem czyszczonej powierzchni a następnie odessaniu go wraz z brudem. Dzięki użyciu środka rozpuszczającego brud zużywamy minimalne ilości wody i nie przemaczamy czyszczonych powierzchni. Wszelkie działania z detergentami poprzedzamy "Testem Stabilności Kolorów" włókien.

   Tylko wieloetapowy system czyszczenia daje pożądane efekty.


Wszelkie prawa zastrzeżone. Salon Czystości - Karcher Rawicz